Z nami wybierzesz najlepszą odżywkę

Dotlenianie skóry, czyli sposób na młody wygląd

Dotlenianie skóry, czyli sposób na młody wygląd

Wszyscy wiedzą, że na atrakcyjny wygląd skóry wpływa jej intensywne nawilżenie. Jest ona wówczas promienna, a Ty nie musisz się martwić, że makijaż uwidoczni nieestetyczne suche skórki. Nie możesz jednak zapominać, że po drugiej stronie wagi znajduje się równie istotne dotlenienie.

Warto zapewnić skórze solidną dawkę tlenu już o poranku. Kilka chwil na świeżym powietrzu wystarczy, aby wyglądała ona zdrowiej. Efekt ten pomagają osiągnąć także kosmetyki dotleniające.

Więcej o dotlenianiu skóry na: www.sklepestetyka.pl/Nawilzanie_przez_dotlenianie,_czyli_poranna_dawka_energii.html

Tlen a wygląd skóry

Zacznijmy od początku. Dlaczego skóra tak bardzo potrzebuje tlenu? Stanowi on niezbędny składnik podczas procesów produkcji kolagenu i elastyny. One z kolei odpowiadają za jędrność i gęstość skóry, czyli jej młodszy wygląd. Poza tym, tlen wpływa także na krążenie krwi, dzięki czemu składniki aktywne zawarte w kosmetykach mogą się lepiej wchłonąć.

Przygotuj skórę na dotlenienie

Świeże powietrze i kosmetyki dotleniające to tylko połowa sukcesu. Pamiętaj, że oprócz wyboru właściwych produktów pielęgnacyjnych, musisz zadbać także o przygotowanie skóry do ich przyjęcia, czyli gruntowne oczyszczenie. Skóra pełna zanieczyszczeń jest pozbawiona blasku i młodzieńczej witalności. Przede wszystkim jednak nie może wtedy oddychać.

Dlatego też ważne jest, abyś wykonała dokładny demakijaż i dogłębnie oczyściła swoją twarz. Pamiętaj także o tym, że sam płyn i mleczko nie wystarczą, mimo iż może Ci się wydawać, że Twoja skóra jest już czysta. Dlatego też zawsze myj twarz żelem i wodą – nawet wtedy, gdy nie nakładałaś makijażu. W ciągu całego dnia gromadzą się na niej kurz, pot i łój.

Pozbądź się ich i przygotuj swoją twarz na przyjęcie składników odżywczych. Wybierz nawilżanie poprzez dotlenianie i dostarcz skórze zatrzyku energii i nawilżenia.