Z nami wybierzesz najlepszą odżywkę

Fotostarzenie (zabójstwo dla skóry) – Krem ochronny UV

Fotostarzenie (zabójstwo dla skóry) – Krem ochronny UV

Ze względu na to, iż nie wszystkim może być znane pojęcie fotostarzenia, na początku warto je zdefiniować. Pod pojęciem tym kryją się wszelkie zmiany na skórze, które spowodowane zostały przez narażenie jej na promieniowanie UV. Należy zaznaczyć, iż fotostarzenie różni się od starzenia, które związane jest z upływającym czasem. Ponadto objawy takiego starzenia również są zupełnie inne. Wśród nich wyróżnić można liczne bruzdy, głębokie zmarszczki czy też intensywne rogowacenie naskórka. Poza tym mogą to być także plamy i przebarwienia występujące najczęściej na twarzy, dekolcie oraz dłoniach. Bardzo często społeczeństwo sądzi, iż jest  narażone na promieniowanie tylko w upalne i słoneczne dni. Jednak nic bardziej mylnego. Zdradliwe okazuje się również promieniowanie UVA, które oddziałuje na nas cały czas, bez względu na porę roku. Podchwytliwe jest również to, iż fotostarzenie objawia się po długim okresie czasu, w momencie, gdy dojdzie do zsumowania wszystkich dawek promieniowania. Jak zatem należy się przed nim chronić? Oczywiście w okresie letnim, należy unikać słońca w południe. Ale co z resztą dni? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju kosmetyki, które pomagają w walce z fotostarzeniem.

www.sklepestetyka.pl/obagi

Jednym z nich jest Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50, czyli krem ochronny z wysokim filtrem SPF 50. Dzięki zawartym w nim filtrom, zapewnia on kompleksową ochronę skóry. Dodatkowym atutem jest fakt, iż produkt zawiera przezroczystą formułę, dzięki której możemy uniknąć niekomfortowego uczucia lepkości i tłustości. Wśród składników aktywnych zawartych w preparacie wyróżnić można:  filtry UV (Octinoxate 7,5%, Zinc Oxide 10,5%) , glicerynę oraz skwalen. Taki dobór komponentów zapewnia nawilżenie, elastyczność, wygładzenie, a przede wszystkim ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Warto również dodać, iż w  produkcie nie znajdziemy substancji drażniących, komedogennych oraz zapachowych. Sposób użycia preparatu jest bardzo prosty. Przede wszystkim należy nakładać go minimum 30 minut przed ekspozycją słoneczną, na oczyszczoną cerę.

 Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 - Krem ochronny SPF 50

www.sklepestetyka.pl/obagi-sun-shield-matte-broad-spectrum-spf-50-krem-ochronny-spf-50-89-ml.html

Należy zatem pamiętać, aby z rozwagą korzystać ze słońca i nie zapominać o kosmetycznych dobrodziejstwach, dzięki którym nasza skóra może wyglądać promienniej i młodziej. Skoro istnieją preparaty minimalizujące oznaki starzenia się skóry, to dlaczego z nich nie skorzystać?