Z nami wybierzesz najlepszą odżywkę

Jak chronić się przed bakteriami?

Jak chronić się przed bakteriami?

XXI wiek – czas, w którym ludzie pragną wykonywać wszelkie czynności szybciej i lepiej. Chcemy sprostać zarówno własnym wymaganiom, jak i oczekiwaniom środowiska. Praca do późnych godzin nocnych sprawia, że nierzadko brakuje nam czasu na sen i zatroszczenie się o własne zdrowie. Nic więc dziwnego, że żyjąc w ciągłym pędzie, większość osób nie zdaje sobie sprawy i nie zastanawia się nad tym, jak wiele zarazków kryje się w ich najbliższym otoczeniu.

Bakterie na telefonach komórkowych

Siedliskiem bakterii jest przedmiot, którego z pewnością używasz każdego dnia, a mianowicie telefon komórkowy. Zabieramy go ze sobą praktycznie wszędzie, w związku z czym ma on wiele okazji, aby zebrać na sobie szkodliwe drobnoustroje. Dotykając twarzy po użyciu telefonu, przenosimy na nią tysiące bakterii, które mogą powodować stany zapalne skóry.

Broń się przed bakteriami!

Idealnym środowiskiem dla bakterii w domowym zaciszu są także: gąbki kuchenne, szczoteczki do zębów, czy też ścierki. Dlatego też pamiętaj o ich regularnej wymianie!
Nie uciekniesz całkowicie od bakterii, co nie oznacza, że nie możesz nic zrobić! Przed trądzikiem ochronisz się wprowadzając w życie kilka nawyków:

  • często myj ręce,
  • staraj się nie przykładać rąk do twarzy,
  • oczyszczaj twarz za pomocą produktów antybakteryjnych (żele, toniki).

O zagrożeniach dla skóry w XXI wieku na: www.sklepestetyka.pl/25-Zagrozenia_dla_skory_w_XXI_w-jak_odpowiednio_pielegnowac.html

Wpływ smogu na skórę

Podejmując temat bakterii nie można ograniczyć się wyłącznie do czterech ścian. Wychodząc na zewnątrz często stykamy się z istotnym problemem, jakim jest smog, będący wynikiem zanieczyszczenia powietrza. Wpływa on niekorzystnie nie tylko na  zdrowie, ale również na wygląd, pozostawiając naszą skórę suchą, szorstką i narażoną na podrażnienia. Sięgnij więc po produkty regeneracyjno – ochronne i te, które dostarczą jej antyoksydantów.

Żyjąc w ciągłym pędzie nie zapominaj o tym, że z każdej strony czai się mnóstwo bakterii. Zadbaj nie tylko o czystość swojego otoczenia, ale także o to, co znajduje się najbliżej Ciebie, czyli skórę. Stwórz jej dogodne warunki, aby bez problemu mogła pełnić swoje funkcje. Dbaj o zbilansowaną dietę i nie zapominaj o codziennej pielęgnacji.