Z nami wybierzesz najlepszą odżywkę

Makijaż brwi – jakie kosmetyki wybrać?

Makijaż brwi – jakie kosmetyki wybrać?

Pomalowane brwi podkreślają nasze spojrzenie i sprawiają, że makijaż staje się pełniejszy i wykończony. Postawą jest oczywiście właściwa regulacja włosków, która da nam efekt regularnego łuku. Jeżeli jednak mamy trudności w uzyskaniu pożądanego kształtu, z pomocą przychodzą kosmetyki przeznaczone właśnie do makijażu brwi.

Cienie do brwi

Najpopularniejszym z nich są profesjonalne cienie. Dzięki nim jesteśmy w stanie nakreślić idealny kształt, a także delikatnie wypełnić środek brwi i wyrównać przerzedzone miejsca. Cienie do brwi pozwalają stopniowo zwiększać intensywność koloru, co daje nam kontrolę i ochronę przed uzyskaniem karykaturalnego wyglądu.

Kredka do brwi

Innym pomysłem na makijaż brwi jest wykorzystanie kredki. Ich wybór na rynku jest ogromny. Dostępne są zarówno suche i twarde, jak również woskowe i miękkie. Należy jednak zachować ostrożność podczas ich używania. Nie trudno bowiem uzyskać za ich pomocą sztuczny, wręcz groteskowy wygląd.

Żel modelujący brwi

Pisząc o makijażu brwi, nie sposób nie wspomnieć również o żelu. Pozwala on okiełznać i wygładzić odstające włoski. Jego zaletą jest na pewno fakt, że występuje zarówno w różnych kolorach, jak i w wersji bezbarwnej, dla tych, którzy nie chcą zmieniać barwy swoich włosków. Żele pozwalają nie tylko na utrwalenie i wymodelowanie, ale dzięki włókienkom, wpływają także na zagęszczenie brwi.

Jak widać, istnieje wiele kosmetyków, dzięki którym możesz zadbać o wygląd swoich brwi. Pamiętaj jednak, aby zawsze wybierać produkty, które będą dopasowane do Twojej karnacji. Dzięki temu, podkreślisz swój makijaż i jednocześnie zachowasz naturalność.