Z nami wybierzesz najlepszą odżywkę

Brwi – czego nie robić?

Brwi – czego nie robić?

Niepozorne włoski znajdujące się na łuku brwiowym pełnią istotną rolę. Mają za zadanie ochraniać oczy, aby nie dostał się do nich pot, deszcz, czy też krew, która mogłaby się pojawić podczas urazów głowy. Jednak funkcja ochronna to nie wszystko. W dzisiejszych czasach brwi są również kwestią natury estetycznej.

To one podkreślają spojrzenie i dodają charakteru. Jeszcze nie tak dawno temu najpopularniejszymi brwiami były dosyć jasne, cienkie i delikatne kreseczki. Aktualnie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Królują grube, ciemne włoski, wyglądające bardziej naturalnie. Niestety, zdarza się, że wiele osób przesadza w ulepszaniu tej mody, fundując sobie wręcz karykaturalne brwi. Ale od początku. Dwie najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać to kolor i kształt.

Kolor brwi

Zaczynając od barwy, nie dąż do tego, aby Twoje brwi wyglądały wręcz sztucznie. W drodze do naturalnego wyglądu nie pomagają im z pewnością ostre krawędzie. Wykonując makijaż brwi musisz pamiętać o tym, aby z przodu nie były one kwadratowe i nadmiernie intensywne. Zbyt mocne zapełnienie delikatnych włosków nie wygląda estetycznie. W związku z tym, warto chwycić za zużytą, suchą szczoteczkę od tuszu do rzęs i usunąć nadmiar nałożonego produktu.

Odpowiedni kształt brwi

Drugą kwestią, którą należy poruszyć jest nadanie brwiom właściwego kształtu. Podczas depilacji, staraj się nie podnosić brwi, ponieważ po ich opuszczeniu może się okazać, że wyrwałaś zbyt dużo włosków i uzyskałaś nienaturalny kształt. Warto dodać, że zazwyczaj ilość włosków do wyrwania nie jest wcale tak duża, jak nam się wydaje. Jeżeli jednak nie jesteś pewna swoich umiejętności, udaj się do sprawdzonej kosmetyczki.

Cienkie brwi – jak to naprawić?

Jednak co w sytuacji, gdy jest już po fakcie? Co zrobić wtedy, gdy już sprawiłaś sobie cieniutkie kreski? Wówczas postaw na odpowiednią odżywkę do brwi, która pozwoli wzmocnić i odżywić ich cebulki. W efekcie, staną się one mocniejsze, gęstsze i przede wszystkim zdrowsze. Odpowiednia odżywka nie tylko zapewni ochronę przed wypadaniem włosków, ale wpłynie także na wzrost nowych. Co najważniejsze, ułatwi Ci szybszy powrót do naturalnego wyglądu. Twoje brwi odzyskają blask i staną się zdecydowanie piękniejsze.

Odrzuć skomplikowane triki, które oferują jedynie sztuczny, nieestetyczny efekt. Odżywka do brwi to najprostszy i najlepszy sposób na uzyskanie gęstych,a przede wszystkim naturalnie pięknych brwi.