Z nami wybierzesz najlepszą odżywkę

Sucha cera – jak o nią dbać?

Sucha cera – jak o nią dbać?

Praktycznie każdy człowiek zetknął się kiedykolwiek z problemami skórnymi. Jednym z najpopularniejszych jest sucha skóra twarzy, która wymaga szczególnej uwagi. Jej przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne, brak prawidłowej pielęgnacji, a także naturalny proces starzenia się skóry, który powoduje, że traci ona nawilżenie i elastyczność. Ponadto, sucha skóra może być również efektem źle dobranych kosmetyków do makijażu.

Czym wyróżnia się sucha cera?

Ten typ charakteryzują cechy takie jak: wrażliwość, matowość, szorstkość oraz chropowatość. Poza tym, taka skóra może przyjmować jasnożółtą bądź jasnoróżową barwę. Wynika to z faktu, iż jest ona cienka i mogą prześwitywać przez nią naczynia krwionośne. Warto jednak zaznaczyć, że sucha skóra stanowi problem nie tylko natury estetycznej. Wiąże się ona także z niekomfortowym łuszczeniem i uczuciem ściągnięcia. Ponadto warto dodać, że regeneracja odwodnionej skóry twarzy jest wolniejsza, a na jej powierzchni częściej pojawiają się nieestetyczne zmarszczki.

Jak pielęgnować suchą cerę?
W przypadku suchej cery niezbędne jest dobranie profesjonalnych kosmetyków do jej pielęgnacji. Należy wybrać takie, które nie tylko ją nawilżą, ale także delikatnie natłuszczą. Warto więc postawić na krem nawilżający oraz maseczki odżywcze. Czego natomiast należy unikać? Przede wszystkim kosmetyków zawierających w swoim składzie alkohol, który może wysuszać i podrażniać skórę.
Oprócz produktów pielęgnacyjnych nie można zapominać także o zbilansowanej, odpowiednio dopasowanej diecie. Jeżeli borykasz się z problemem suchej skóry postaraj się ograniczyć spożywanie ostrych przypraw i alkoholu, palenie papierosów oraz picie dużej ilości kawy. Zamiast nich zdecyduj się na dodanie do diety warzyw, owoców, orzechów, czy pestek słonecznika, które korzystnie wpływają na wygląd cery.

Zadbaj o nią zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mimo, iż jest to jeden z najbardziej problematycznych typów skóry, istnieją skuteczne sposoby, aby prawidłowo go pielęgnować i odżywiać!